Pozycjonowanie Oborniki Wielkopolskie | GrupaM40
Close

Jesteś z Obornik Wielkopolskich i szukasz wiarygodnej agencji, która pomoże Tobie rozwinąć biznes w Internecie? Nasza firma zajmuje się pozycjonowaniem lokalnym w różnych miejscach Wielkopolski. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z naszym przedstawicielem.

oborniki 02

Fakty i mity o pozycjonowaniu

Pozycjonowanie stron internetowych stało się bardzo popularną formą reklamy, czyli skutecznym sposobem na promowanie witryny w Sieci. Jak to bywa ze wszystkim, również i na temat czynników rankingowych SEO pojawiło się sporo mitów. Z całą pewnością obecnie prowadzone działania w mniejszym lub większym stopniu uległy zmianie i nie wyglądają tak samo, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Mity na temat pozycjonowania powstają najczęściej przez osoby niemające doświadczenia w tym zakresie i powielają zasłyszane informacje z nierzetelnych źródeł. Czas najwyższy obalić mity związane z SEO.

Nieprawdziwe informacje związane z SEO

Nadal sporo osób uważa, że potrzebne jest dedykowane IP do tego, aby dana strona rankowała. Nic jednak bardziej mylnego. Otóż okazje się, że IP nie ma tak naprawdę znaczenia, jeśli chodzi o pozycjonowanie. Przecież wiele witryn jest na dzielonym hostingu. Warto też powiedzieć coś o wieku domeny. Czy ma ono znaczenie? Okazuje się, że można także wypozycjonować świeżą domenę i to bez większych problemów. Co ciekawe, można nawet usłyszeć na niektórych szkoleniach, które należy zaznaczyć z góry, że są to pseudo szkolenia, o niedziałaniu linków SEO. W rzeczywistości bez linków nie można osiągnąć dobrej pozycji. Mitem jest także to, że mapa strony ma wpływ na pozycję strony www w wynikach wyszukiwania. Nie jest to prawdą, gdyż mapa strony nie wpływa na pozycję, chociaż pełni rolę pomocniczą w przypadku dużych serwisów internetowych. Jeszcze inni uważają, że to długość artykułu ma znaczenie. To nie długość artykułu ma znaczenie, ale jego treść. Artykuł musi być napisany dla ludzi, a nie pod roboty Google.

Pozycjonowanie a optymalizacja

Pozycjonowanie stron internetowych to nie to samo co optymalizacja strony. Optymalizacja jest bowiem tylko jednym z wielu elementów składających się na pozycjonowanie. Tak więc mitem jest, że sama optymalizacja serwisu zagwarantuje odniesienie sukcesu. Nawet najlepsza optymalizacja nie jest w stanie zastąpić linkowania. Podobnie jest zresztą z Content Marketing. Sam w sobie nie jest kluczem do sukcesu, ale jedynie jedną ze składowych, które się na niego składają. Ponadto na pozycję strony nie ma wpływu linkowanie do zaufanych witryn.

Oborniki Wielopolskie

Oborniki są miastem, które położone jest w województwie wielkopolskim (w powiecie obornickim). Powierzchnia miasta to nieco ponad 14 km² (a dokładniej 14,08 km²), liczba mieszkańców miasta powinna przekraczać 18 tysięcy. Jeżeli chodzi o zabytki znajdujące się w tym niezbyt dużym mieście, na pewno należy powiedzieć o obornickim rynku, który został wytyczony w XIII wieku (niemniej, jego zabudowa to XIX-XX wiek. Poza tym możemy odnieść się chociażby do kościołów (kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP, kościół parafialny św. Józefa i kościół parafialny Świętego Krzyża) czy układu urbanistycznego.

Oferujemy usługi również na terenie miasta Gniezno. Zainteresowany? Poznaj metody lokalnego pozycjonowania stron www!

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli interesuje Cię współpraca z Grupą M40 to zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem regionalnym z Obornik Wielkopolskich. Gwarantujemy kontakt na najwyższym poziomie! Czekamy właśnie na Ciebie. Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w pozycjonowaniu stron na rynku polskim, czego dowodem mogą być referencje naszych zadowolonych klientów!

Magdalena Baczyńska

Manager Działu Handlowego

Skontaktuj się z nami!