Pozycjonowanie Stęszew | GrupaM40
Close

Stęszew to niewielkie miasto zlokalizowane w województwie wielkopolskim (powiat poznański). Powierzchnia Stęszewa to 5,69 km² a liczba mieszkańców powinna wynosić niecałe 6 tysięcy. Miasto zamieszkują ludzie przedsiębiorczy, prowadzący własne biznesy, stąd oferta GrupaM40 jest skierowana do nich.

Atrakcje turystyczne Stęszewa

Pomimo tego, że Stęszew jest niewielką miejscowością może poszczycić się kilkoma zabytkami, które są warte uwagi. Najważniejsze z nich to:

– Pańska Góra (Grodzisko Średniowieczne)

– Muzeum Regionalne

– Sanktuarium Matki Bożej Stęszewskiej

– Kościół farny Trójcy Świętej

– Trasa rowerowa do „Źródełka Żarnowiec"

– Ścieżka edukacyjno-przyrodniczo-kulturowa „Wokół Stęszewa”

– Dwa szlaki turystyczne (Stęszew – Szreniawa i Iłowiec – Otusz)

Historia Stęszewa

Warto napisać kilka słów na temat historii tego niewielkiego miasta. Czy wiecie, że Stęszew leżał na ważnym szlaku handlowym ze Śląska? Jeżeli chodzi o prawa miejskie to odpowiadał za nie Kazimierz Wielki i cała sytuacja miała miejsce w 1370 roku. Co do kolejnych lat – bez wątpienia można powiedzieć o dynamicznym rozwoju, który został zatrzymany przez najazd Szwedów oraz wojnę siedmioletnią. Warto też podkreślić, że Stęszew to było miasto prywatne i często dochodziło do zmiany właścicielskiej. Weźmy sobie przykładowo pod uwagę 1793 rok, w tym czasie miasto znalazło się pod panowaniem pruskim. O historii można mówić naprawdę długo, dokładnie do 1945 roku (wtedy nastąpiło jego wyzwolenie).

SEO działania mają charakter globalny

Pozycjonowanie stron internetowych wiąże się z comiesięcznymi wydatkami, jednakże jest to dla wielu przedsiębiorców podstawą do budowania e-marketingu, dzięki któremu mogą liczyć oni na uzyskanie niemałych zysków. Niestety utarło się wiele nieprawdziwych przekonań i powstały mity na temat tego typu usług. W Internecie nie brakuje bowiem zarówno cennej wiedzy, jak i mylących informacji czy przysłowiowych bzdur. Jak zatem odnaleźć się w świecie SEO, optymalizacji i audytów? Czy pozycjonowanie stron jest drogie? Czy można zdobyć stałą pozycję w wynikach wyszukiwania?

Cena nie jest wyznacznikiem jakości

Zwykle działania SEO kojarzone są z pozycjonowaniem, co oczywiście się z tym wiąże, ale nie jest to synonim. Skrót SEO oznacza optymalizację strony www pod kątem wyszukiwarek internetowych. Chodzi tutaj o jak najlepsze dopasowanie danej witryny do wymogów pozycjonowania konkretnej wyszukiwarki. Jeśli chodzi zaś o pozycjonowanie, to składa się na nie wiele różnych działań, gdzie jednymi z nich są właśnie działania SEO. To jednak nie wszystko. Zaliczyć można do nich także umieszczanie linków na różnych forach, prowadzenie marketingu szeptanego i masę innych działań, których zadaniem jest zwiększenie liczby słów kluczowych.

Pojawia się też sporna kwestia odnośnie ceny pozycjonowania. Nie ma bowiem żadnego problemu ze znalezieniem pozycjonera, który oferuje bardzo niskie stawki za świadczone usługi. Niestety dotyczy to głównie amatorów, którzy ze skutecznością niewiele mają wspólnego. Profesjonalna agencja, zajmująca się na co dzień wykonywaniem usług z zakresu pozycjonowania stron www może zaoferować atrakcyjne ceny, ale nie będą one niskie. Z pewnością pozycjonowanie strony nie jest też przeznaczone wyłącznie dla dużych firm, gdyż w przypadku mniejszych przedsiębiorstw tego typu działania również okazują się być bardzo opłacalne.

Nie licz na stałą pozycję w wynikach wyszukiwania

Skuteczne pozycjonowanie rzeczywiście pozwala osiągnąć wysoką pozycje na liście wyników wyszukiwania, jednakże taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie. Każda pozycja podlega ciągłym wahaniom, gdyż zależy ona od wielu czynników. Konkurencja jest duża i każdy dokłada większych lub mniejszych starań, aby znaleźć się w top 3. Należy liczyć się z ciągłym wyścigiem i z ogromną liczbą firm, które mają podobny profil działalności. Raz zainwestowane pieniądze w pozycjonowanie okażą się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto, jeśli zaprzestanie się prowadzenia dalszych działań w tym kierunku. Wysoka pozycja szybko zginie w odmętach Internetu.

Skontaktuj się z nami!

Współpraca z GrupaM40 przyniesie Tobie ewidentne profity w dłuższej perspektywie czasu. Jesteśmy doświadczoną i profesjonalną agencją SEO, która stawia na potencjał ludzki.  Przedsiębiorcom ze Stęszewa oferujemy współpracę w zakresie specjalistycznych działań SEO. Sprawimy, że Twoja firma stanie się widoczna w sieci internetowej. Zaufaj nam!

Kamila Pawłowska

Specjalista Działu Handlowego

Zadzwoń teraz!