Pozycjonowanie stron internetowych www Białystok - GrupaM40.pl
Close

Skuteczne pozycjonowanie stron w Białymstoku

Skoro nas znalazłeś to już wiesz, że sami potrafimy się wypozycjonować dla fraz związanych z miastem Białystok.

Skontaktuj się z nami a zobaczysz jak skutecznie wypromujemy Twoją stronę w Białymstoku.

 

Pozycjonowanie – od czego zacząć?

Dobrze wypozycjonowana strona to klucz do sukcesu Twojej firmy. Będąc na szczycie listy wyszukiwarek to marzenie wielu, ale tylko dzięki ciężkiej i długotrwałej pracy da się to osiągnąć. Żeby zająć się na poważnie pozycjonowaniem stron www, należy zacząć od podstaw. Od czego w takim razie zacząć? Poniżej poznasz kilka porad, jak rozpocząć pozycjonowanie swojej strony internetowej.

1 – TEORIA

Przede wszystkim należy zadać sobie pytania: czy w ogóle wiem, co to znaczy „pozycjonowanie”? Jak ono działa i jak długo? Najlepiej na początek poznać trochę teorii i podstawowych pojęć, które się kryją za tym słowem. Można zaczerpnąć wiedzę ze specjalistycznych książek, jak i z internetu.

Trzeba przede wszystkim pamiętać, że wyszukiwarki działają według konkretnego algorytmu. Z tego też względu ważne jest dogłębne zapoznanie się z nim i wykorzystanie go na własną korzyść. To podstawa, jeśli chodzi o pozycjonowanie stron internetowych. Jeśli Twoja strona jest zbudowana pod algorytm danej wyszukiwarki to ma większe szanse na pojawienie się w pierwszej dziesiątce na liście dla słów kluczowych związanych z miastem Białystok.

2 – OPTYMALIZACJA STRONY POD POZYCJNOWANIE

Nie wystarczy tylko założyć stronę internetową, żeby zaistnieć w sieci. Dobrze zoptymalizowana strona jest jedną z najważniejszych czynników w kwestii pozycjonowania. Co to znaczy? Musi się szybko ładować – i to nie tylko na komputerach i laptopach; dzisiaj rządzi rynek urządzeń mobilnych, więc dostosowanie strony do telefonów i tabletów jest niemal obowiązkowe. Nie może się też w związku z tym zawieszać. Powinna być też responsywna oraz nie zawierać żadnych błędów – zarówno ortograficznych i stylistycznych w treściach, jak i tych zawartych w kodzie HTML strony.

Dla szybszej pracy na stronie warto również zająć się grafikami. Jeśli zdjęcia na Twojej stronie są w formacie BMP bądź JPEG, to zmień je na format PNG – są znacznie lżejsze, przez co będą się szybciej ładować. Dzięki temu strona będzie sprawniej działać.

3 – SŁOWA KLUCZOWE

Dobranie odpowiednich słów kluczowych może zająć równie dużo czasu, co optymalizacja strony.a widoczna w google dla fraz: słowo kluczowe Białystok. Trzeba się porządnie zastanowić, z jakimi frazami Twoja firma ma być utożsamiana – ogólne i oczywiste słowa mogą w tej kwestii nie wystarczać. Po przygotowaniu listy ze słowami kluczowymi warto je wprowadzić w usługę Google AdWords – porówna je z innymi i sprawdzi, jaką mają moc (jak duży jest na nich ruch).

Żeby słowa kluczowe działały, muszą znaleźć się na Twojej stronie. Mogą być w jej treści, tytułach strony, linków czy nagłówkach. Obecnie użytkownicy wprowadzają w wyszukiwarkę coraz dłuższe frazy, więc jest to duże ułatwienie w dopasowaniu słów kluczowych na stronie. Dobrze jest też każdą grafikę opatrzyć opisem alternatywnym, który będzie zawierał dane słowa kluczowe. Sprawi to, że będzie równie widoczna dla wyszukiwarki co wpisywane frazy.

4 – DOBRE LINKI DO POZYCJONOWANIE

Promowanie się na forach i stronach internetowych to nic nowego. Dzisiaj jednak bezmyślne spamowanie nie jest najbardziej pożądaną strategią promocyjną, więc Google (tak jak reszta wyszukiwarek) dość ostro z tym walczy. Dlatego należy być w tym bardziej wybrednym i wybierać takie fora, które są podobne tematycznie do usług świadczonych przez Twoją firmę.

 

Trudne? Pracochłonne? Niestety, ale żeby uplasować się na szczycie Google trzeba się napracować. Nic nie przychodzi z dnia na dzień, więc należy być cierpliwym i stworzyć taką stronę, z której zadowolony będziesz Ty, jak i Klienci. Pamiętaj o jednym – nie spoczywaj na laurach. Jeśli się znalazłeś w pierwszej dziesiątce, czy nawet w pierwszej trójce, należy mieć zawsze rękę na pulsie. Konkurencja nigdy nie śpi i może w każdej chwili Ciebie zdetronizować! A jeśli pozycjonowanie strony na własną rękę jest za trudne i nie daje żadnego efektu, zawsze można wynająć profesjonalną firmę od pozycjonowania.

 

Jeśli prowadzisz firmę w Białymstoku, to oferta pozycjonowania stron www grupy40 jest właśnie dla Ciebie. Skontaktuj się z nami.